Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
10.05.2017
Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta ogłasza nabór na stanowisko pracy: pracownik biurowy w Hospicjum św. Brata Alberta

Wymiar czasu pracy: 0,75 etatu

Rodzaj umowy: umowa o pracę na czas zastępstwa lub umowa zlecenie

Przewidywany termin zatrudnienia: czerwiec 2017 r.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Hospicjum św. Brata Alberta, ul. Pszenna 2 w Żarach, z dopiskiem „Dotyczy naboru na stanowisko: pracownik biurowy w Hospicjum św. Brata Alberta”, w terminie do dnia 19.05.2017 r. do godz. 15.00.

Zastrzegamy sobie prawo zaproszenia do rozmowy tylko wybranych kandydatów.

Wymagania:

1.  Wykształcenie co najmniej średnie

2.  Biegła umiejętność obsługi komputera, Internetu i programów Word i Excel, mile widziana umiejętność obsługi pozostałych programów pakietu Office, programów graficznych, itp.

3.   Umiejętność obsługi urządzeń biurowych.

4.   Komunikatywność, solidność, dokładność, wysoka kultura osobista, samodzielność, dobra organizacja pracy, umiejętność współpracy z innymi pracownikami, łatwość w uczeniu się nowych umiejętności.

5.   Mile widziane doświadczenie praktyczne z procesów administracyjno – biurowych.

 6.   Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy społecznej i wolontaryjnej.
 

Zakres zadań na stanowisku:

1. Organizacja pracy i obsługa sekretariatu Hospicjum.
2. Obsługa interesantów.
3. Przygotowywanie pism, umów i innych dokumentów.
4. Wyszukiwanie informacji i przygotowywanie ewidencji, rejestrów, zestawień, sprawozdań, itp.
5. Prowadzenie ewidencji, w tym materiałów i wyposażenia.
6. Organizacja zaopatrzenia w materiały i sprzęt.
7. Prowadzenie dokumentacji kadrowej, rozliczanie czasu pracy personelu – współpraca z biurem rachunkowym.
8. Rozliczanie dotacji.
9. Współdziałanie i obsługa administracyjna innych stanowisk pracy oraz Wolontariatu.
10. Prowadzenie depozytu dla Hospicjum.
11. Inne zadania administracyjno-biurowe niezbędne do prawidłowej pracy Hospicjum.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1. Curriculum Vitae
2  List Motywacyjny
3. Podpisana klauzula „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, z późn. zm.”

Ewentualne pytania prosimy przesyłać na e-mail: hospicjum.zary@gmail.com

 
09.05.2017
Dnia 24.03.2017 r. w w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku odbył się dzień talentów połączony z kwestą na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta. Naszą wspaniałą publicznością byli rodzice. Uczniowie szkoły przygotowali wspaniałe występy, a rodzice upiekli pyszne ciasta. Pieniądze z ich sprzedaży trafiły do puszki. Ten dzień okazał się wyjątkowy, a żółte koszulki, które wszyscy założyli, sprawiły, że czuli się jak jedna rodzina, która dąży do wspólnego celu – pomocy potrzebującym. Ta wspaniała akcja od ubiegłego roku stała się tradycją szkoły.
30.04.2017
30 kwietnia 2017 r. WOLONTARIAT HOSPICJUM ŚW. BRATA ALBERTA przeprowadził żonkilową kwestę w ramach akcji POLA NADZIEI przed pięcioma żarskimi kościołami: pw. św. Józefa Oblubieńca, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, pw. Miłosierdzia Bożego, pw.Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także przed kosciołem garnizonowym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom za hojność i życzliwość. Serdecznie dziękujemy gospodarzom - księżom proboszczom, za wsparcie i opiekę nad naszymi wolontariuszami. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom za niezwykłe zaangażowanie.
 
27.04.2017
W niedzielę, 30 kwietnia 2017 r., przed pięcioma żarskimi kościołami, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.Zapraszamy do kościołów:
- pw. św. Józefa Oblubieńca (ul. Szymanowskiego 4), pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (pl. Kard. St. Wyszyńskiego 4) oraz pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Okrzei 88) po mszach św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. 11 listopada 30) po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 oraz 13:15
- garnizonowego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - pl. Kaczy Rynek po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00
Dzięki zebranym między innymi w trakcie akcji „Pola Nadziei” pieniądzom, podopieczni Hospicjum św. Brata Alberta oraz ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej.
24.04.2017
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu o naszym DSM, zrealizowanego przez TVP Gorzów Wlkp.: nasze lubuskie: 15.04.2017, CODZIENNOŚĆ W DOMU SAMOTNEJ MATKI W ŻARACH - link: gorzow.tvp.pl/29960930/15042017-codziennosc-w-domu-samotnej-matki-w-zarach
09.04.2017
Byliśmy na żarskim "Jarmarku Wielkanocnym"- wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta i hospicyjnej świetlicy "Albertynka". W piątek było mokro i zimno, sobota zaś była dniem pełnym słońca. W ciągu tych dwóch dni spotkaliśmy wielu życzliwych ludźi, którzy nabywali nasze własnoręcznie zrobione ozdoby, wrzucali datki do puszek i skarbony lub po prostu miło z nami rozmawiali. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!