Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
05.12.2016
5 grudnia każdego roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas dla osób potrzebujących. 
W imieniu Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowania za przyłączenie się do WOLONTARIATU. 
Dzięki Wolontariuszom i ich pracy, świat w którym żyjemy codziennie staje się lepszy. Dlatego w tym szczególnym dniu pragniemy złożyć wszystkim WOLONTARIUSZOM najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech.
Życzymy spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę!!!
10.11.2016
W niedzielę, 13 listopada, jedna z ostarnich okazji, aby nabyć żonkilowe cebulki w ramach akcji "POLA NADZIEI". Przed żarskim kościołem pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. 11 listopada 30) po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 oraz 13:15 rozprowadzać je będą nasi wolontariusze. Żonkilowe cebulki rozprowadzane będą również w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w LUBSKU. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIE DO AKCJI!!
20.10.2016
W Zespole Szkół nr 1 w Żaganiu zakończono kampanię "Pola nadziei", w rezultacie której zebrano 286,66 PLN, za które zakupiono 143 cebulki żonkili. Zostały one posadzone na terenie szkoły. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI!!!
 
19.10.2016
18 października, w kameralnej atmosferze, w imieniu naszych podopiecznych posadziliśmy drugie POLE NADZIEI przy Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Swą obecnością zaszczycili nas m.in. Starosta Żarski pan Janusz Dudojć, Wicestarosta pani Małgorzata Issel, przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Żaganiu, dyrektor "Szpitala na Wyspie", młodzież szkolna, uczestnicy ośrodków wsparcia oraz niezawodni wolontariusze i kadra Hospicjum. Akcja trwa - nadal można do nas przychodzić po żonkilowe cebulki!
19.10.2016
 11 października 2016 r. odwiedziła nas już po raz piąty w tym roku pani Izolda z Niemiec - przyjaciel Domu. Dziękujemy za radośnie spędzony czas i za dobre serce.

 

 
19.10.2016
5 pazdziernika 2016 r. pan Ireneusz Kowal w ramach pomocy dla Domu zaprosił mieszkanki na zbieranie fasolki. Była to radosna zabawa i pouczająca praca, a jednoczesnie możliwośc oderwania się od codziennych obowiazków. Zebrana fasolka posłuzy do przygotowywania różnych dań. Pan Ireneusz udostepnił nam jeden ze swoich przepisów na danie z fasolką.Rezultaty widać na załaczonym zdjęciu. Panie Ireneuszu - TO JEST PYSZNE!
Pozdrawiamy Pana serdecznie i dziękujemy za wszystko.- Kierowniczka i mieszkanki z dziećmi. 
 
17.10.2016
We wtorek, 18 października, sadzimy żonkilowe cebulki na POLU NADZIEI przy Hospicjum św. Brata Alberta.Uroczyście rozpoczynamy o 11:00 - zapraszamy wszystkich serdecznie!!!