Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
19.10.2016
18 października, w kameralnej atmosferze, w imieniu naszych podopiecznych posadziliśmy drugie POLE NADZIEI przy Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Swą obecnością zaszczycili nas m.in. Starosta Żarski pan Janusz Dudojć, Wicestarosta pani Małgorzata Issel, przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Żaganiu, dyrektor "Szpitala na Wyspie", młodzież szkolna, uczestnicy ośrodków wsparcia oraz niezawodni wolontariusze i kadra Hospicjum. Akcja trwa - nadal można do nas przychodzić po żonkilowe cebulki!
19.10.2016
 11 października 2016 r. odwiedziła nas już po raz piąty w tym roku pani Izolda z Niemiec - przyjaciel Domu. Dziękujemy za radośnie spędzony czas i za dobre serce.

 

 
19.10.2016
5 pazdziernika 2016 r. pan Ireneusz Kowal w ramach pomocy dla Domu zaprosił mieszkanki na zbieranie fasolki. Była to radosna zabawa i pouczająca praca, a jednoczesnie możliwośc oderwania się od codziennych obowiazków. Zebrana fasolka posłuzy do przygotowywania różnych dań. Pan Ireneusz udostepnił nam jeden ze swoich przepisów na danie z fasolką.Rezultaty widać na załaczonym zdjęciu. Panie Ireneuszu - TO JEST PYSZNE!
Pozdrawiamy Pana serdecznie i dziękujemy za wszystko.- Kierowniczka i mieszkanki z dziećmi. 
 
17.10.2016
We wtorek, 18 października, sadzimy żonkilowe cebulki na POLU NADZIEI przy Hospicjum św. Brata Alberta.Uroczyście rozpoczynamy o 11:00 - zapraszamy wszystkich serdecznie!!!
12.10.2016
Czy wiecie, że pobyt w Hospicjum św. Brata Alberta jest NIEODPŁATNY? Koszty leczenia i opieki nad naszymi podopiecznymi pokrywane są ze środków NFZ oraz ze środków pozyskanych od darczyńców, m.in. od sponsorów, z 1% podatku, kwest, darowizn i z różnych akcji, np. "Pola Nadziei". Zapraszamy do naszego Hospicjum po żonkilowe cebulki!!!
09.10.2016
8.10.2016 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym i wzruszającym wydarzeniu - spotkaniu z panem Józefem Kaczkowskim - ojcem śp. ks. Jana Kaczkowskiego, zorganizowanym w Żagańskim Pałacu przez Ośrodek Terapeutyczny "Profil" oraz Fundację "Simontonowski Instytut Zdrowia". Serdecznie dziękujemy organizatorom za wartościowe przeżycia oraz możliwość promocji naszego Hospicjum i akcji "Pola Nadziei".
09.10.2016
Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego "Chatka Puchatka" w Żarach już włączyły się do kampanii jesiennej "Pól Nadziei" dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach 2016/2017. Nabyte w Hospicjum żonkilowe cebulki posadzone zostały przed przedszkolem obok tych z poprzedniej Akcji Pól Nadziei.